De norske U16-gutta kom fra to tap i innledende runde i Romanshorn, men i den første kampen om 5. plassen klinket Norge til med hele 8-0 over Danmark.

LES OGSÅ: Ledet begge kampene, men tapte til slutt
LES OGSÅ: U16-landslaget til Romanshorn

Norge reiste seg så til de grader i den første av to kamper om 5. plassen under 6-nasjoners i sveitsiske Romanshorn fredag.

Etter to «sure» tap for både Tyskland og Italia så endte Norge sist i sin gruppe «B» – og dermed måtte våre unge iskrigere opp mot Danmark, som endte sist i sin gruppe «A».

KJØRTE KAMPEN TOTALT

Norge var virkelig påskrudd fra start foran 83 tilskuere i EZO Eissportzentrum Oberthurgau fredag og ledet med hele 4-0 etter den første perioden.

David Aas Larsen (Nikolai Olsvik, Mats Skrzypkowski Nilsen), Joakim Opsahl (Espen Sållman From, Aas Larsen), Oskar Hovland (Tobias Arntzen) og Olsvik sørget for scoringene i denne meget oppløftende førsteperioden.

Norge ledet også i sine to innledende kamper mot Tyskland og Italia, men holdt da ikke distansen ut, slik var overhodet ikke tilfellet mot Danmark.

Våre unge håpefulle sørget nemlig for ytterligere fire mål, samtidig som Eskild Øvstedal holdt buret rent.

Olsvik satte sin andre scoring med midtperiodens eneste nettkjenning etter pass fra Hovland og Sander Vedul Kjelsås.

Deretter sørget Pål Nyland (Sole Ryen), Mats Brandsdal (uassistert) og Vetle Indrelid (Adrian Rein) for at det endte med en overlegen 8-0-seier over Danmark, et dansk mannskap som forøvrig vant med 3-2 over Østerrike og tapte 4-0 for Sveits i sine innledende kamper.

Norges kamper (innledende):

02.04.19 Norge – Tyskland 3-4
03.04.19 Italia – Norge 7-5

Kamper om 5. plassen:

Kamp 1 05.04.19 Danmark – Norge 0-8
Kamp 2 06.04.19 Norge – Danmark

Følg denne linken for hele kampprogrammet 

Norges tropp:

Målvakter:
Magnus Knutsen, Vålerenga
Eskild Øvstedal, Manglerud Star

Backer:
Tobias Arntzen, Vålerenga
Theodor Freidher Hamm, Vålerenga
Vetle Indrelid, Lørenskog
Sander Vedul Kjelsås, Nidaros
Magnus Menkerud, Lillehammer
Mats Skrzypkowski Nilsen, Stjernen
Espen Thorsen, Vålerenga

Løpere:
Sebastian Labori Christiansen, Sparta
Espen Sållman From, Storhamar
Leo Johansen Halmrast, Vålerenga
Oskar Hovland, HC Lions (SWE)
Sander Husebø, Stavanger
Tjus Koblar, Lillehammer
David Aas Larsen, Lørenskog
Pål Nyland, Storhamar
Nikolai Olsvik, Lørenskog
Joakim Opsahl, Vålerenga
Kristian Riise, Vålerenga
Sole Ryen, Manglerud Star
Lukas Tjore, Storhamar
Mats Brandsdal, Manglerud Star
Adrian Rein, Stavanger