U16-gutta tapte åpningskampen

Foto: Thomas Granerød

Norge U16 åpnet 4-nasjonersturneringen i tyske Deggendorf med 4-2-tap for Østerrike.

Norge U16 – Østerrike U16 2-4 (0-2, 1-1, 1-1) | Skudd: 27-26 (14-7, 5-8, 8-11)
07.02.19 | Norge U16, gutter | 4-nasjoners | Eisstadion Deggendorf, Tyskland

U16-gutta og hele teamet forøvrig fikk en trøblete start ved ankomst Tyskland, der 43 kolli med utstyr sto igjen i Oslo, men alt løste seg til slutt og fokus kunne rettes inn mot åpningskampen mot Østerrike torsdag.

Norge lå bakpå med 0-2 etter den første perioden, men etter kun 47 sekunder spilt av midtperioden reduserte Leo Halmrast uassistert. Østerrike gikk deretter opp i ny tomålsledelse i overtall med 7:29 igjen av perioden.

I overtall på tiden 58:18 reduserte Halmrast på nytt, denne gang assistert frem av Joakim Opsahl og David Aas Larsen.

Norge tok så ut sin målvakt Eskild Øvstedal til fordel for en ekstra utespiller, men dette utnyttet Østerrike til fulle da Finn van Ee kunne fastsette til 2-4 to sekunder før ordinær tid i Eisstadion Deggendorf.

Neste motstander for Norge er Tyskland fredag, et tysk mannskap som slo Frankrike 4-1 i sin åpningskamp.

Norges kamper:

07.02.19 16:00 Norge – Østerrike 2-4
08.02.19 14:00 Tyskland – Norge
09.02.19 14:00 Frankrike – Norge

Kampfakta:

Norge U16 – Østerrike U16 2-4 (0-2, 1-1, 1-1)
07.02.19 | Norge U16, gutter
4-nasjoners | Eisstadion Deggendorf, Tyskland

Skudd: 27-26 (14-7, 5-8, 8-11)

Mål 1. per.: 0-1 (07:11) Elias Koller (David Hanser, Nico Kramer), 0-2 (14:49) Maximilian Theirich (Mathias Böhm).

Mål 2. per.: 1-2 (20:47) Leo Halmrast, 1-3 PP1 (32:31) Maximilian Mackner (Finn van Ee, Lukas Necesany).

Mål 3. per.: 2-3 PP1 (58:18) Leo Halmrast (Joakim Opsahl, David Aas Larsen), 2-4 ENG (59:58) Finn van Ee (Noah Kerber, Lorenz Lindner).

Utv.: Norge 4×2 min + 1×10 min | Østerrike 3×2 min

Norges tropp:

Målvakter (3):
Magnus Knutsen, Vålerenga
Herman Renden, Vålerenga
Eskild Øvstedal, Manglerud Star

Backer (7):
Tobias Arntzen, Vålerenga
Theodor Freidher Hamm, Vålerenga
Vetle Indrelid, Lørenskog
Sander Vedul Kjelsås, Nidaros
Magnus Menkerud, Lillehammer
Espen Thorsen, Vålerenga
Jarl Tillman, Stjernen

Løpere (13):
Mats Brandsdal, Manglerud Star
Sebastian Labori Christiansen, Sparta
Espen Sållman From, Storhamar
Edvard Dehli Gjøs, Lørenskog
Leo Halmrast, Vålerenga
Isak Sagstad Hansen, Haugesund
Tjus Koblar, Lillehammer
David Aas Larsen, Lørenskog
Nikola Olsvik, Lørenskog
Joakim Opsahl, Vålerenga
Kristian Riise, Vålerenga
Sole Ryen, Manglerud Star
Lukas Tjore, Storhamar