U19-gutta åpnet med tap

Foto: Thomas Granerød

Det norske U19-landslaget måtte se seg slått av Ungarn i sin første kamp i Radenthein, Østerrike.

Norge U19 – Ungarn U19 2-4 (0-1, 2-1, 0-2) | Skudd: 26-21 (11-8, 7-6, 8-7)
07.02.19 | Norge U19, Menn | 4-nasjoners | Radenthein, Østerrike | 88 tilskuere

Jonathan Hermansson og Jonathan Hafsmoe sto for de norske scoringene da de henholdsvis satte inn 1-2 og 2-2 under åpningskampen mot Ungarn i østerrikske Redenthein torsdag.

Ungarn og Bence Dezsi sørget deretter for både 2-3 og 2-4 i løpet av den tredje perioden, den siste scoringen etter at Norge tok ut Henrik Fayen Vestavik til fordel for en ekstra utespiller.

Norge møter vertsnasjonen Østerrike fredag, som tapte 4-3 for Frankrike i sin åpningskamp.

Norges Kamper:

07.02 15:30 Norge – Ungarn 2-4
08.02 19:00 Østerrike – Norge
09.02 12:00 Frankrike – Norge

Kampfakta:

Norge U19 – Ungarn U19 2-4 (0-1, 2-1, 0-2)
07.02.19 | Norge U19, Menn
4-nasjoners | Radenthein, Østerrike | 88 tilskuere

Skudd: 26-21 (11-8, 7-6, 8-7)

Målvakt Norge U19: Henrik Fayen Vestavik 17/20 85,0%
Målvakt Ungarn U19: Mate Sagi 24/26 92,3%

Mål 1. per.: 0-1 PP1 (15:07) Alex Kovacs (Kristof Racz).

Mål 2. per.: 0-2 (29:32) Sebestyen Kovacs (Bence Paterka, Kristof Racz), 1-2 (38:24) Jonathan Hermansson (Carl Erik Kraabøl, Casper Hallgren), 2-2 (39:43) Jonathan Hafsmoe (Martin Martinsen, Tinius Ravn).

Mål 3. per.: 2-3 (49:43) Bence Dezsi (Botond Fekete, Vedran Bogesic), 2-4 ENG (58:39) Bence Dezsi (Alex Kovacs, Mark Almasi).

Utv.: Norge 2×2 min. | Ungarn 5×2 min.

Norges tropp:

Målvakter (3):
Theo Rooseboom de Vries, Västerås, SWE
Henrik Fayen Vestavik, Ringerike

Backer (7):
Casper Hallgren, Manglerud Star
William Kjærnet Johansen, Vålerenga
Markus Aas-Eng Mikkelsen, Storhamar
Tinius Ravn, Manglerud Star
Robin Sakshaug, Lillehammer
Kristoffer Thomassen, Frisk Asker
Sondre Bolling Vaaler, Leksand, SWE

Løpere (13):
Jens Jacob Bjørnslett, Vålerenga
Pontus Finstad, Manglerud Star
Jonathan Hafsmoe, Storhamar
Jonathan Hermansson, Stjernen
Sander Hurrød, Frisk Asker
Erik Beier Jensen, Frisk Asker
Carl Erik Kraabøl, Lillehammer
Ole Christian Westad Larssen, Nidaros
Martin Martinsen, Sparta Sarpsborg
Lars Christian Rødne, Stavanger
Håvard Salsten, Storhamar
Alexander Thomas, Lillehammer
Christopher van Doorn, Skellefteå, SWE