Unggutta i USA/Canada, Uke 11 – del 2

Helgen er over. Lørdagen så gikk Colgate Raiders videre med Sebastian Weberg (ECAC), Tord Thoresen (MASCAC) 1 assist for Plymouth Panthers i utslagsrunden. Sander Mjølnerød (WSHL) 1 assist for Missoula Maulers som gikk videre og på søndagen ble det 2 assist på Markus Haugom Mossin (GMHL) for Temiscaming Titans som må ut i en avgjørende 7 kamp.

Lørdag 14. mars

NCAA / ECAC (Eastern Collegiate Athletic Conference):
Playoff Quarterfinal 2 best of 3
Colgate Raiders – Dartmounth Big Green 3-2, slutt
CR – #16, Sebastian Weberg
— Raiders vinner 2-0 i kamper.

Playoff Quarterfinal 2 best of 3
Yale Bulldogs – Hardvard Crimson 2-0, slutt
YB – #26, Nicholas Weberg
— Uavgjort 1-1 i kamper.

NCAA Division 3 Tournament 2015
First round
Plymouth Panthers – Norwich Cadets 2-3, slutt
PP – #22, Tord Thoresen, 1 assist, 1 poeng, +1, 2 PIM
— Slått ut

OHL (Ontario Hockey League):
Erie Otters – Windsor Spitfire 4-1, slutt
WS – #10, Markus Søberg, -1, 4 PIM

USHL (United States Hockey League):
Lincoln Stars – Sioux Falls Stampede 1-3, slutt
LS – #17, Ludvig Hoff, -2

WSHL (Western States Hockey League):
Playoffs – Div Semifinal 2 – Best of 3
El Paso Rhinos – Dallas Snipers 5-2, slutt
DS – #33 (G), Sander Berg, 5 GA, 31 SA, 26 SSV
— Rhinos vinner 2-0 i kamper.

Playoffs – Div Semifinal 2 – Best of 3
Missoula Maulers – Southern Oregon Spartans 8-4, slutt
MM – #8, Sander Mjølnerød, 1 assist, 1 poeng
— Uavgjort 1-1 i kamper.

Playoffs – Div Semifinal 2 – Best of 3
Valencia Flyers – Ontario Avalanche 3-2, slutt
VF – #31 (G), Ole Kerlefsen Nilsen
— Satt på benken
— Uavgjort 1-1 i kamper.

Playoffs – Div Semifinal 2 – Best of 3
Idaho Junior Steelheads – Whitefish Wolverines 6-2, slutt
WW – #35 (G), Sigurd Vaula
— Ubenyttet
— Steelheads vinner 2-0 i kamper.

Søndag 15. mars

NCAA / ECAC (Eastern Collegiate Athletic Conference):
Playoff Quarterfinal 3 best of 3
Yale Bulldogs – Hardvard Crimson 2-3 Overtime, slutt
YB – #26, Nicholas Weberg
— Crimson vinner 2-1 i kamper.

OHL (Ontario Hockey League):
Niagara Icedogs – Windsor Spitfire 8-4, slutt
WS – #10, Markus Søberg, -1

GMHL (The Greater Metro Junior A Hockey League):
Runde 3 – Russell Cup Playoff – League – best av 7.
Halton Ravens – Temiscaming Titans 5-4 Overtime, slutt
TT – #17, Markus Haugom Mossin, 2 assist, 2 poeng
— Uavgjort 3-3 i kamper.

WSHL (Western States Hockey League):
Playoffs – Div Semifinal 3 – Best of 3
Missoula Maulers – Southern Oregon Spartans 3-2 Overtime, slutt
MM – #8, Sander Mjølnerød, 2 PIM
— Maulers vinner 2-1 i kamper.

Playoffs – Div Semifinal 3 – Best of 3
Valencia Flyers – Ontario Avalanche 2-1 Ovetime, slutt
VF – #31 (G), Ole Kerlefsen Nilsen
— Satt på benken
— Flyers vinner 2-1 i kamper.

[tweetthis]Unggutta i USA/Canada, Uke 11 – del 2[/tweetthis]